Nasza oferta


Zajmujemy się terapią dzieci z problemami logopedycznymi, zaburzeniami integracji sensorycznej, problemami w przetwarzaniu słuchowym. Gabinet nasz istnieje od kilunastu lat i z powodzeniem udało nam się pomóc wielu dzieciom w wieku przedszkolnym, jak i starszym. Prawidłowa Integracja Sensoryczna (SI) daje dziecku szansę na niezakłócony rozwój i pełne wykorzystanie zdolności poznawczych. Doświadczenie zawodowe zdobywaliśmy pracując z dziećmi z różnorodnymi problemami w rozwoju i nabywaniu mowy oraz z nieprawidłowościami w przetwarzaniu sensorycznym. Każde dziecko jest dla nas indywidualnym wyzwaniem, a jego sukces osobistą satysfakcją.

Poza typowymi zagadnieniami jakimi zajmuje się logopedia, takimi jak diagnoza i terapia wad wymowy i zaburzeń mowy, pomagamy dzieciom w przygotowaniu do rozpoczęcia trudnej nauki czytania i pisania. Dla dzieci z dysleksją typu słuchowego prowadzimy terapię „Metodą ruchów artykulacyjnych” autorstwa Jolanty Falany – Kozłowskiej oraz Treningi Uwagi Słuchowe wg metody Tomatisa, Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena (IAS) oraz Metody Warnkego i Neuroflow. 

 W trosce o efektywność terapii wszystkie zajęcia prowadzimy w trybie indywidualnym, a bogaty zestaw pomocy, przyrządów i materiałów dobieramy do potrzeb i możliwości dzieci. Sale terapeutyczne do terapii integracji sensorycznej wyposażyliśmy w profesjonalny zestaw przyrządów zapewniający prawidłowy przebieg terapii dzieci z różnorodnymi deficytami jak również w różnym wieku. Część wyposażenia została wykonana w/g naszych projektów opartych na zdobytym przez lata doświadczeniu. W ramach terapii udostępniamy materiały i pomoce służące do pracy z dzieckiem w domu. W razie potrzeby przygotowujemy dla dzieci, na okres ferii i wakacji, indywidualne zestawy ćwiczeń.

Jak możemy pomóc?

Integracja Sensoryczna

Trening Słuchowy A. Tomatisa

Trening Słuchowy wg Johansen (IAS)

Zajęcia logopedyczne

Metoda Warnkego

NeuroFlow – Aktywny Trening Słuchowy

Test Karty Oceny Rozwoju Psychoruchowego KORP

© Praksja. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i ilustracje: Maja Tywonek

Praksja – Izabella Tywonek, ul. Starościńska 10/12 lok. 41,  02-516 Warszawa, NIP: 521-130-88-90 
Rachunek firmowy, PKO BP S.A. 37 1020 4900 0000 8302 3521 8730, Kod BIC(SWIFT): BPKOPLPW